Sýrové tyčinky

Recept: Sýrové tyčinky se mají jmenovat návykové tyčinky. Skvělé, křehké, voňavé a moc dobré. Nejsou složité, takže je zvládne i kuchař začátečník.

DOBA VAŘENÍ:

30’

PORCE:

20 kusů

INGREDIENCE

*70 g hladké mouky
*70+30 g nastrouhaného parmazánu
*3 vrchovaté lžíce jogurt 10% tuku
Přehrát video

POSTUP

1. Předehřejte troubu na 160 stupňů.

2. Do mísy dejte mouku, 70 g parmazánu, jogurt a vytvořte mírně lepkavé těsto. Z těsta udělejte váleček a nakrájejte na malé kousky, po cca 18-20 gramech.

3. Pracovní plochu posypte lehce zbylým parmazánem a na parmazánu tvarujte tyčinky. Ty pokládejte na plech s rozprostřeným pečícím papírem.

4. Vložte do trouby a pečte do zlatova cca 18-20’. Po vytažení z trouby nechte vychladnout a podávejte.

Sýrové tyčinky 

Sýrové tyčinky se mají jmenovat návykové tyčinky. Skvělé, křehké, voňavé a moc dobré. Nejsou složité, takže je zvládne i kuchař začátečník.

Na co si dát pozor?

Neleknout se, když těsto bude lehce lepit. S těstem, pracujte rychle, v opačném případě se lepí více a více. Vzhledem ke skutečnosti, že parmazán je dost slaný, není potřeba solit. Pokud bude jogurt příliš řídký, dejte méně a pak raději přidávejte.

Nepřekvapí vás, že mizí tak rychle, když tak raději připravte dvě dávky. 

Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám recept podařil nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.

Vytisknout recept

sdílejte:

Napsat komentář

Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *