Pěna s feta sýru s tortillovými brambůrky

Recept na pěnu s feta sýru s tortillovými brambůrkami bych nazvala nadýchané křupavé potěšení. Absolutně jednoduchá záležitost, kousek feta sýru s trochou zakysané smetany. Jestli nemáte po ruce smetanu, použije třeba jogurt a pak jen lehce pikantní fetu dochuťte a dip k jakékoli příležitosti je na světě.

DOBA VAŘENÍ:

40'

PORCE:

10-12

INGREDIENCE

*200 g feta sýru
*3 lžíce zakysané smetany
*2 lžíce olivového oleje
*½ lžíce medu
*pepř

Tortillové brambůrky:
*3 tortily nastříhané na malé trojúhelníky
*6 lžic olivového oleje
*1 lžička uzené papriky, oregana, soli

Pečené olivy s rajčaty:
*6-8 oliv
*10 sherry rajčat
*čerstvý tymián
*3 lžíce olivového oleje
*1 jedna jarní cibulka nakrájená na kolečka
Přehrát video

POSTUP

1. Do misky nalijte olivový olej, přidejte papriku, sůl, oregáno a promíchejte. Na plech rozprostřete pečící papír a rozložte kousky tortil. Pak pokapejte směsí koření a promíchejte. Vložte do předehřáté trouby na 160 stupňů a pečte do křupava cca 40’. Během pečení promíchejte.

2. Do pekáčku dejte rajčata, olivový olej, čerstvý tymián, jarní cibulku, okořeňte solí a pepřem a vložte do předehřáté trouby zapéct cca na 30’ při teplotě 180 stupňů.

3. Do mixéru dejte nalámanou fetu, přidejte zakysanou smetanu a rozmixujte do hladka, pak přidejte olivový olej, okořeňte pepřem a ještě krátce šlehejte.

4. Podávejte s tortilovými brambůrkami.

Pěna s feta sýru s tortilovými brambůrky

Pěna s feta sýru a tortillovými brambůrky lze nazvat jako nadýchané křupavé potěšení. Absolutně jednoduchá záležitost, kousek feta sýru s trochou zakysané smetany. Jestli nemáte po ruce smetanu, použije třeba jogurt a pak jen lehce pikantní fetu dochuťte a dip k jakékoli příležitosti je na světě.

Jestli na vás ze spíže zrovna nekouká tortila, použijte na šťastné potápění do pěny klasické brambůrky. U mne v lednici se našly tři opuštěné kousky a nikdo se k nim neměl. Nastříhala jsem je na malé trojúhelníčky, okořenila a šup do trouby. Nedokážete si představit, jak se o upečené tortilové kousky všechny ruce praly, když jsem je vytáhla z trouby.

Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám pěna s feta sýru s tortillovými brambůrky podařila nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému. Mrkněte na další recepty se sýrem fetou: LILKOVÉ ROLKY S FETA SÝREM, TARTALETKY S CUKETOU A KRÉMEM S FETA SÝRU

Vytisknout recept

sdílejte:

Napsat komentář

Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *