Tvarohové rohlíčky z listového těsta

Recept: Tento recept vznikl v naší rodině z věčné potřeby něco mlsat ke kávičce,(nejmenší členka rodiny samozřejmě ke kakajíčku) s tím že, příprava nesmí zabrat více jak 30’ a to aby nedopadlo kávové mámení.

DOBA VAŘENÍ:

30’

PORCE:

8 ks

INGREDIENCE

*2 srolovaná listová těsta
*250 g plnotučného tvarohu
*50 g cukru krystal + 1 lžíce na posypání
*½ +½ vejce (našlehejte)
*100 g čerstvých malin (nemusí)
Přehrát video

POSTUP

1.Troubu zapněte na 200 stupňů.

  2. Do misky dejte tvaroh, ½ vejce, cukr a promíchejte.

  3. Těsta rozbalte, první natřete rovnoměrně po celé ploše tvarohem, posypte malinami a přikryjte druhým těstem. Rozkrojte svisle na čtyři díly a ty rozkrojte příčně na trojúhelníky. Trojúhelník uchopte na širší straně a srolujte do rohlíčku.

  4. Rohlíčky pokládejte na plech, potřete druhou polovinou vejce a posypte cukrem. Vložte do trouby a pečte do zlatova 15-18’.

  Tvarohové rohlíčky z listového těsta

  Tento recept vznikl v naší rodině z věčné potřeby něco mlsat ke kávičce,(nejmenší členka rodiny samozřejmě ke kakajíčku) s tím že, příprava nesmí zabrat více jak 30’ a to aby nedopadlo kávové mámení.

  Recept je dokonale otestovaný, a věřte nebo ne, připravený vskutku do 30’. Jen počítejte s tím, že po 30’ budou strašně horké a budete prožívat muka dalších 15’ než vychladnou.

  Nu…a proč je dávám na blog po tolika letech testování? Odpověď je velmi jednoduchá, nikdy mně nezůstaly na focení…

  Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám recept podařil nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.

  Vytisknout recept

  sdílejte:

  Napsat komentář

  Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *