Tahini salátová zálivka

Recept: Tahini se úžasně hodí k jogurtu a spolu vytváří dokonalou rovnováhu. Salát doprovází mnoho jídel, obzvláště, si rozumí s těstovinami a rýží, s grilovaným masem, sýry a jogurtová zálivka s tahini určitě nic nepokazí.

DOBA VAŘENÍ:

5’

PORCE:

2-3

INGREDIENCE

*1 lžíce sezamové pasty tahini
*3 lžíce jogurtu 10% tuku
*1-2 lžíce medu
*1 lžičku citronové šťávy
*1 lžičku vinného octu
*sůl
*1 lžička bílého a černého sezamového semínka
Přehrát video

POSTUP

1. Na přípravu zálivky si připravte misku, dejte do ní všechny ingredience a dobře promíchejte. Dochuťte kyselost a sladkost podle vlastních potřeb.

2. V mezičase rozložte na servírovací talíř umytou a nakrájenou zeleninu a zalijte  zálivkou.

Tahini salátová zálivka

Tahini se úžasně hodí k jogurtu a spolu vytváří dokonalou rovnováhu. Salát doprovází mnoho jídel, obzvláště, si rozumí s těstovinami a rýží, s grilovaným masem, sýry a jogurtová zálivka s tahini určitě nic nepokazí.

Tahini pasta je vyrobená ze sezamových semínek. Vyrábí se z bílého seznamu, který se nejdříve opraží a pak rozmixuje nebo rozemele na dokonale hladkou pastu. Konzistencí je podobná ořechovým máslům. Používá se hojně ve středomořské a blízkovýchodní kuchyni.

Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám salát líbí nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.

Vytisknout recept

sdílejte:

Napsat komentář

Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *