Skořicový šneci

Recept: Nejsou šneci jako šneci, tihle šneci jsou obzvláště křupaví. Recept je velmi jednoduchý, rychlý a určitě se hodí v okamžiku, kdy vás přepadne neuvěřitelná chuť na něco křupavě sladkého a nebo nečekaná návštěva.

DOBA VAŘENÍ:

30’

PORCE:

42 kusů

INGREDIENCE

*1 rozválené čerstvé listové těsto
*100 g cukru krystal
*1 lžička skořice
Přehrát video

POSTUP

1. Smíchejte cukr a skořici, nasypte polovinu směsi na pracovní plochu a rovnoměrně rozprostřete, položte plát těsta, poválejte válečkem na nudle tak, aby se cukr dostal do těsta. Pak posypte těsto druhou polovinou skořicového cukru, a znovu cukr zaválejte do těsta.

2. Uchopte těsto z delší strany a rolujte směrem ke středu, to samé z druhé strany, rolujte pomalu a snažte se lehce utahovat.

3. Těsto položte na pečící papír a zabalte do něj. Sepněte svorkou tak, aby těsto drželo tvar, a dejte do mrazáku na 8-10´ lehce ztuhnout.

4. Troubu předehřejte na 190 stupňů. Vytáhněte z mrazáku těsto a nakrájejte na kousky o síle cca 0,5 mm. Pokládejte a na plech z rozprostřeným pečícím papírem. 

5. Vložte do trouby a pečte cca 15´ do zlatova. Nechte vychladnout a podávejte.

Skořicový šneci

Nejsou šneci jako šneci, tihle šneci jsou obzvláště křupaví. Recept je velmi jednoduchý, rychlý a určitě se hodí v okamžiku, kdy vás přepadne neuvěřitelná chuť na něco křupavě sladkého a nebo nečekaná návštěva.

Na co si dát pozor. Cukr pečlivě, rovnoměrně po těstě rozprostřete a válečkem na nudle zaválejte, nebo spíše zatlačte dovnitř těsta. Při pečení nechte dostatečné rozestupy mezi šneky, v jiném případě se spečou k sobě. 

Šneky nechte zapéct do zlatava, budou pak dokonale křupat.

Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám recept podařil nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.

Vytisknout recept

sdílejte:

Napsat komentář

Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *