Kuřecí paličky s citronovou rýží

Recept: Samotný recept se v skutečnosti připraví na jedné pánvi, kuře dobře opečte ze všech stran, pak restujte na kolečka nakrájený citron, všechno zalijte Pí vodou BCS® a než se v kuchyni otočíte, máte hotovo.

DOBA VAŘENÍ:

50'

PORCE:

4

INGREDIENCE

*8 kuřecích paliček
*250 g rýže
*½ citronu nakrájeného na kolečka, zbaveného slupky
*1 cibuli nakrájenou na kolečka
*4 lžíce mražené kukuřice
*30 ml olivového oleje
*30 g másla
*čerstvý nebo sušený tymián
*sůl, pepř

POSTUP

1. Olivový olej nalijte na pánev, rozehřejte a restujte kuřecí paličky ze všech stran dozlatova cca 8-10΄. V průběhu restování okořeňte solí a pepřem.

2. Paličky vytáhněte a dejte stranou, na tu samou pánev přidejte máslo, rozehřejte a dejte restovat kolečka citronu s cibulí cca 2-3΄.

3. Pak kuřecí paličky přidejte k cibuli s citronem, zalijte Pí vodou BCS® tak, aby byly ponořené a vařte 15΄- 20’. Po uplynutí doby vaření přidejte rýži, kukuřici, tymián a dochuťte solí, pepřem a znovu přiveďte k varu.

4. Během vaření kontrolujte tekutiny, v případě potřeby podlijte Pí vodou BCS® a vařte do měkka ještě cca 15-20΄.

Kuřecí paličky s citronovou rýží

Jedna pánev, máslo ochucené citronem, rovná se perfektní zimní, letní, jarní, nebo úplně sváteční večeře, rychlé a hlavně chutné jídlo. Samotný recept se ve skutečnosti připraví na jedné pánvi. Kuře dobře opečte ze všech stran, pak restujte na kolečka nakrájený citron, všechno zalijte Pí vodou BCS® a než se v kuchyni otočíte, máte hotovo.

Možná se vám zdá nesmyslné všechno házet na jednu pánev, ale tím vytváříte pokrm plný chutí. Kuře použijte s kostí, dá vám dokonalý vývar, který ochutí rýži a co je ještě důležitější, vyhnete se hromadě nádobí. Nemohla bych sdílet recept, který by byl suchý, bez šťávy. Jednoduše si hlídejte tekutiny, přidejte více vody a rýže bude šťavnatá, uvařená ve svěžím kuřecím vývaru. Pokud máte po ruce vaše oblíbené bylinky, neváhejte a přidejte je také.

Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám kuřecí maso s rýží podařilo nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.

Vytisknout recept

sdílejte:

Napsat komentář

Jak vám chutnalo? Máte nějaké tipy, nápady či dotazy? Napište mi do komentářů. E-mailová adresa nebude zveřejněna, povinné údaje jsou označeny *