1. Kolena očistěte, dejte do velké mísy zalijte vodou, přidejte sůl, česnek a nechte ve slaném láku minimálně dvě hodiny naležet, ideálně přes noc.
2. Do misky dejte nahrubo nakrájenou cibuli, med, hořčici, čili, kmín, bobkový list, šťávu z citronu a vše promíchejte.
3. Koleno vytáhněte z láku a celé do kola potřete marinádou. Vložte do zapékací mísy, přikryjte a dejte do předehřáté trouby na 120-130 stupňů péct na čtyři hodiny. Po čtyřech hodinách maso, odkryjte zvyšte teplotu na 180 stupňů a nechte zapéct do zlata podle potřeby cca 15-20´.
5. Před podáváním nechte 10-15” odpočinout.
Pomalu pečené vepřové koleno
Opravdová značka české kuchyně. Přesto, že nejsem za plotnou nováček, klasickou českou kuchyni ještě nemám odvařenu. Dnes tedy koleno, které jsem poprvé připravovala na letošního silvestra a od té doby ještě několikrát. Právě teď nastal čas vám představit dokonalou verzi vepřového kolena, které nejdříve celou noc koupe ve slaném láku a pak je necháte pomalu, dlouze a bez starostí povalovat v teplé troubě.
Žádné obavy, od mé oblíbené, zamilované, středomořské kuchyně na dlouho neuteču, nu což musím s pravdou ven, jsem masový typ a na těchto pochutinách jako řízek a kolínko jsem vyrostla.
Dnešní příprava byla ovšem něčím výjimečná, na pomoc mě přispěchala tříletá Natálka, s velkou vášní masírovala marinádu do kolínka. Nedokážu popsat jak vypadala bíla kuchyně. Ani neustálé opakování: „nedávejte to do pusy a do oči“ v zápalu obrovské zábavy nefungovalo…….
3 Responses
Mony je v plænu příští neděli, tak vyzkouším tvůj recept a moc se těším. Určitě nafotím.díky za recept.
Chutnalo🫣
Až do téhle doby jsem z přípravy kolene měla obavy, ale tenhle recept vypadá tak lehce. Určitě ho vyzkouším!