1. Do kastrolu se širokým dnem nalijte část olivového oleje, rozehřejte a restujte ze všech stran kdoule s bramborami. Jakmile kdoule a brambory mají zlatavou barvu dejte stranou na talíř.
2. Pak do toho samého kastrolu přidejte druhou část oleje a dejte zatáhnout maso a restujte 2-3’, v průběhu restování přidejte cibuli. V okamžiku kdy je hotovo podlijte vínem, ve kterém jste rozmíchali rajský protlak s medem a zalijte Pí vodou BCS®. Pak okořeňte solí, pepřem, přidejte bobkový list a vařte na mírném ohni 30΄.
3. Po uplynulé době přidejte sušené švestky, restované kdoule a brambory. Společně vše duste do měkka. V případě potřeby podlijte vodou dochuťte solí, pepřem podávejte.
4. V případě potřeby podlijte vodou (nechejte jídlo s minimem tekutin) dochuťte solí, pepřem a podávejte.
Vepřové maso s kdoulí je pro mne takový klasický řecký talíř. Jídlo se běžně podává v zimním období, především o svátcích vánoční. Kdoule samotná je dost kyselá, v kombinaci se švestkami a medem vytvoří lehce sladkokyselou chuť a vepřové maso se stává ideálním partnerem. Pokud máte obavy z netradiční kombinace a neobvyklé chuti, přidejte pouze jednu kdoulí na zkoušku, určitě tím nic nepokazíte.
Je to opět jeden z receptů, který se připravuje v jednom kastrolu. Na tyto jídla se snažte použít nádobí, které má opravdu široké dno, maso, kdoule a brambory by měly být krásně rozložené po dně kastrolu tak, aby se nerozvařily a nevznikla z nich kaše. Při přimíchání doporučuji, pouze uchopit kastrol do obou rukou a krouživými pohyby promíchat. Na konci celého procesu by mělo zůstat jen malé množství husté zredukované šťávy.
Zanechte mi komentář a pošlete fotku na Instagram nebo Facebook. Ráda uslyším, že se vám vepřové maso podařilo nebo jak jste si recept upravili k obrazu svému.